TiffanyFarrant

اطلاعات بصری، نمودارها و اینفوگرافیک‌ها ابزارهایی هستند که اطلاعات خام را برای همه قابل فهم کنند، مانند نمونه‌ی بالا با نام ارزش انسان. این اینفوگرافیک به ارزش جان انسان در طول تاریخ نگاه می‌اندازد.

این مهم است که روش ارائه‌ی شما دقیق، شفاف و کامل باشد. چگونه این‌ کار را انجام دهیم؟ این‌ها سه قدم برای ساخت یک اینفوگرافیک عالی هستند.

۱. داده‌ها را بشناسید

Q1_1-Data

قبل از این‌ که شروع به فکر‌ کردن درباره روش ارائه داده‌ها کنید، لازم است که آن‌ها را بشناسید. از فیلتر کردن جدول‌ها و ستون‌ها استفاده کنید و نمودارهای معمولی را برای درک آن‌ها رسم کنید و سعی کنید به سوالاتی مانند نمونه‌های زیر پاسخ دهید.

  • چه مقدار داده برای کار در دسترس دارید؟
    داده‌ها در چند گروه مختلف می‌توانند دسته‌ بندی شوند؟
    داده‌ها بر اساس زمان دسته بندی می‌شوند؟
    آیا چیزی از قلم افتاده است؟

۲. بگذارید خود داده‌ها حرف بزنند…

Q1_2-Data

…به‌ جای این که اطلاعات را طوری نمایش دهید که پیامی که می‌خواهید را برساند. این که چشمان‌تان را ببندید و فقط شواهدی برای پشتیبانی از اطلاعات از پیش تعیین شده را ارائه دهید، قطعاً مخاطب را گمراه می‌کند (حتی اگر نیت خوبی داشته باشید).

اینفوگرافیک‌ها باید درباره‌ی یافتن معانی و مفاهیم از بین اطلاعات دیگر باشد، نه فقط ارائه‌ی اطلاعات از پیش تعیین شده برای رساندن پیامتان.

۳. زبان بصری مناسبی انتخاب کنید

Q1_3-Data

شما نباید شفافیت را در راه باحال بودن فدا کنید. چالش اصلی این است که جایی بین مشارکت بیننده و مفید بودن آن هدف اصلی شما باشد.

اکر یک نمودار ستونی رساترین روش برای ارائه‌ی بخشی از اطلاعات شماست، نترسید و حتماً از آن استفاده کنید.


منبع: Creative Bloq