دسته‌ها
طراحی داخلی

راه پله‌های زیبا و مدرن (قسمت دوم)

در قسمت اول شاهد ۷ نمونه از پله‌های مدرن بودیم، حالا در ادامه همراه ما باشید تا نمونه‌های بیشتری را با هم ببینیم.

designmatters.ir_CORKELLIS HOUSE . Falmouth . Cornwall . Grand Designs 2010 2_09

designmatters.ir_CORKELLIS HOUSE . Falmouth . Cornwall . Grand Designs 2010_08

این راه‌پله توسط Linea Studio طراحی شده و در پروژه Corkellis House اجرا شده‌است. این نمونه ترکیب عالی دیگری از قفسه‌های دیواری و پله است که در واقع به عنوان بخشی از کابینت‌های آشپزخانه استفاده می‌شود.

designmatters.ir_hos08_02

designmatters.ir_hos07_03

این راه‌پله با متریال‌های چوب و فلز ظاهری متفاوت دارد، ازاین نظر که ترکیب پله‌های ساده و مارپیچ است. این نمونه که توسط Keiji Ashizawa طراحی شده‌است کمک می‌کند که بیشترین مقدار نور از بین طبقات عبور کرده و فضایی با نور کافی به وجود می‌آورد.

designmatters.ir_creative-staircase-designs-22_04

این راه‌پله توسط Chae-Pereira Architects و در سئول، کره طراحی شده‌است. این پله‌های معلق به‌وسیله رشته‌هایی منحنی شکل بین دو طبقه معلق هستند و روشنایی لازم برای آن‌ها توسط پنجره‌هایی نیمه مخفی در بالا تأمین می‌شود.

designmatters.ir_House-Studio-by-Studioata-5_06

designmatters.ir_House-Studio-by-Studioata-2_07

شرکت معماری Studioata فضایی کوچک طراحی کرده‌است به‌همراه یک فضای کار در زیر سقف، و این دو قسمت را با پله‌هایی معلق، سفید و بسیار ساده به هم متصل کرده‌است.

designmatters.ir_Stairs-Castroferro-17_01

این راه‌پله عریض و زیبا توسط Castroferro Arquitectos طراحی شده است و از سنگ و چوب (در قسمت کف پله) برای ساخت آن استفاده شده‌است. از سنگ فقط در نیم طبقه از راه‌پله استفاده شده و در بقیه بخش‌ها فقط کف پله‌های چوبی باقی مانده‌اند.

designmatters.ir_Stairs-Fab-Wood_05

این راه‌پله‌ی چوبی بدون شک از زیباترین نمونه‌های راه‌پله‌ی مارپیچ است و مانند یک تندیس در گوشه‌ای از خانه خودنمایی می‌کند.

designmatters.ir_3cba1e320e5cf98396d89851e6db9a7b_01

این راه‌پله بتونی و ساده توسط MO Architekten طراحی شده‌است و عنصری که باعث تفاوت آن شده‌است استفاده از طناب‌هایی ضربدری شکل به عنوان نرده است که می‌توان درصورت تمایل چیدمان آن‌ها را تغییر داد.


منبع: design-milk