راه پله‌های زیبا و مدرن (قسمت دوم)

در قسمت اول شاهد ۷ نمونه از پله‌های مدرن بودیم، حالا در ادامه همراه ما باشید تا نمونه‌های بیشتری را با هم ببینیم.

designmatters.ir_CORKELLIS HOUSE . Falmouth . Cornwall . Grand Designs 2010 2_09

designmatters.ir_CORKELLIS HOUSE . Falmouth . Cornwall . Grand Designs 2010_08

این راه‌پله توسط Linea Studio طراحی شده و در پروژه Corkellis House اجرا شده‌است. این نمونه ترکیب عالی دیگری از قفسه‌های دیواری و پله است که در واقع به عنوان بخشی از کابینت‌های آشپزخانه استفاده می‌شود.

designmatters.ir_hos08_02

designmatters.ir_hos07_03

این راه‌پله با متریال‌های چوب و فلز ظاهری متفاوت دارد، ازاین نظر که ترکیب پله‌های ساده و مارپیچ است. این نمونه که توسط Keiji Ashizawa طراحی شده‌است کمک می‌کند که بیشترین مقدار نور از بین طبقات عبور کرده و فضایی با نور کافی به وجود می‌آورد.

designmatters.ir_creative-staircase-designs-22_04

این راه‌پله توسط Chae-Pereira Architects و در سئول، کره طراحی شده‌است. این پله‌های معلق به‌وسیله رشته‌هایی منحنی شکل بین دو طبقه معلق هستند و روشنایی لازم برای آن‌ها توسط پنجره‌هایی نیمه مخفی در بالا تأمین می‌شود.

designmatters.ir_House-Studio-by-Studioata-5_06

designmatters.ir_House-Studio-by-Studioata-2_07

شرکت معماری Studioata فضایی کوچک طراحی کرده‌است به‌همراه یک فضای کار در زیر سقف، و این دو قسمت را با پله‌هایی معلق، سفید و بسیار ساده به هم متصل کرده‌است.

designmatters.ir_Stairs-Castroferro-17_01

این راه‌پله عریض و زیبا توسط Castroferro Arquitectos طراحی شده است و از سنگ و چوب (در قسمت کف پله) برای ساخت آن استفاده شده‌است. از سنگ فقط در نیم طبقه از راه‌پله استفاده شده و در بقیه بخش‌ها فقط کف پله‌های چوبی باقی مانده‌اند.

designmatters.ir_Stairs-Fab-Wood_05

این راه‌پله‌ی چوبی بدون شک از زیباترین نمونه‌های راه‌پله‌ی مارپیچ است و مانند یک تندیس در گوشه‌ای از خانه خودنمایی می‌کند.

designmatters.ir_3cba1e320e5cf98396d89851e6db9a7b_01

این راه‌پله بتونی و ساده توسط MO Architekten طراحی شده‌است و عنصری که باعث تفاوت آن شده‌است استفاده از طناب‌هایی ضربدری شکل به عنوان نرده است که می‌توان درصورت تمایل چیدمان آن‌ها را تغییر داد.


منبع: design-milk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *