دسته‌ها
معماری

آیا هتل‌های نسل آینده به این شکل ساخته خواهند شد؟

این هتل که اخیراً در آمستردام افتتاح شده و CityHub نام دارد برای سرویس‌دهی به مسافران نسل Y یعنی کسانی که ۲۵ تا ۳۵ ساله هستند ساخته شده است تا سبک زندگی دیجیتال را تجربه کنند.

designmatters.ir-cityhub-hotel_5

designmatters.ir-cityhub-hotel_9

نسل Y نسلی است که ۲۴/۷ آنلاین است و در دنیایی احساس راحتی می‌کند که پر از صفحه‌های لمسی و خدمات سریع باشد.

designmatters.ir-cityhub-hotel_8

هزینه‌ی سکونت در این هتل مانند هاستل است اما در عین حال حریم خصوصی‌ بیشتری دارد؛ این هتل در محل یک انبار قدیمی و صنعتی قرار گرفته است.

designmatters.ir-cityhub-hotel_10

designmatters.ir-cityhub-hotel_7

این فضا “پاتوق” نام دارد و سالن استراحت بزرگی است که مسافران می‌توانند با استفاده از دستبند‌های مخصوصی وارد شده و در آن‌جا کنار هم جمع شوند و از قسمت بار استفاده کنند.

designmatters.ir-cityhub-hotel_6

این هتل دارای ۵۰ واحد برای استراحت است که Hubs نامیده شده و هر یک از آن‌ها مجهز به یک تخت دونفره و راحت، وای فای، سیستم روشنایی و سیستم موسیقی است که به وسیله اپلیکیشن مخصوصی قابل مدیریت برای مسافران است.

designmatters.ir-cityhub-hotel_4

هر واحد به صورت L طراحی شده است تا بتوان تعداد واحد‌های بیشتری در فضا به وجود آورد.

designmatters.ir-cityhub-hotel_2

designmatters.ir-cityhub-hotel_3

در این عکس می‌توانید ببینید که تخت‌ها حریم خصوصی بیشتری نسبت به هاستل دارند؛ اما سرویس‌های بهداشتی به صورت مشترک استفاده می‌شود.

designmatters.ir-cityhub-hotel_1

مسافرین این هتل می‌توانند در هنگام سکونت از اپلیکیشن مخصوص هتل استفاده کنند که راهنمایی برای سفر در بارسلونا است و پیشنهادهایی از رویدادها و فعالیت‌های جاری در هر هفته دارد، هم‌چنین با وجود یک چت‌روم اختصاصی مهمانان می‌توانند با هم در ارتباط باشند.